Psy służbowe z PSG w Krakowie – Balicach bohaterami książki

Justyna Drożdż napisała o wydanej przez nasze wydawnictwo publikacji edukacyjnej dla dzieci i młodzieży o psach.

„Psy służbowe z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach – obok psów specjalnych innych służb – zostały bohaterami książki dla dzieci autorstwa Joanny Pulit i dr Joanny Stojer-Polańskiej zatytułowanej „Psy domowe i służbowe”.

Publikacja adresowana przede wszystkim do dzieci z pewnością zainteresuje też dorosłych, zawiera bowiem odpowiedzi na często zadawane pytania, na przykład co pies widzi, jak odpowiedzialnie adoptować psa oraz czy możliwa jest przyjaźń psa z kotem. Ponadto, pozwala przybliżyć pracę psów do zadań specjalnych ze Straży Granicznej Policji, Wojska, i wielu innych.Być może po jej lekturze, niektórzy zechcą w przyszłości zostać przewodnikami psów służbowych…”

Więcej czytaj tutaj: http://www.karpacki.strazgraniczna.pl/ko/aktualnosci/29137,Psy-sluzbowe-z-PSG-w-Krakowie-Balicach-bohaterami-ksiazki.html

A my ze swojej strony dodamy, że widoczna na zdjęciu 11-letnia Lenka Polańska jest autorką rysunków do tej książki. Dzięki swojej pracy ma nie tylko satysfakcję w postaci wydanej publikacji, lecz także uczestniczy jako jedna ze współautorek w spotkaniach autorskich i wręcza – także swoje – dzieło funkcjonariuszom, pracującym z psami służbowymi.

W przygotowaniu – publikacja o koniach prywatnych i służbowych, także z rysunkami młodej ilustratorki, Lenki. Książka już się pisze i rysuje!

Fot. ze strony www.karpacki.strazgraniczna.pl

17-143272